Śmierć zwarła się z życiem i w boju, o dziwy,
choć poległ Wódz życia, króluje dziś żywy
(Victimae paschali laudes)

Drodzy Parafianie !

Tegoroczny czas zarówno przygotowania, jak i świętowania Paschy jest inny niż ten, do którego byliśmy przyzwyczajeni. Doświadczenie śmierci, która zwiera się w boju z życiem stało się bliskie wielu ludziom na świecie. W tej sytuacji szczególnie potrzebujemy pewności wiary, że On jest z nami przez wszystkie dni aż do skończenia świata, bo „choć poległ Wódz życia, króluje dziś żywy”.

Wielkanoc jest świętem nowego stworzenia. Chrystus zmartwychwstał i już nie umiera.
Kto spotkał Zmartwychwstałego Pana, jak czytamy w Ewangelii, wychodni z lęku i beznadziei, doświadcza pokoju i otwiera się przed nim nowa perspektywa życia, w którym Miłość jest silniejsza od nienawiści, nieprawdy i śmierci. Spotkać i przyjąć Pana, to przyjąć Życie.

Niech Zmartwychwstały Pan wspiera nasze wysiłki i prowadzi zawsze pewnymi drogami, aby Jego Pascha stawała się coraz bardziej naszą.

Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego !

Duszpasterze

© 2014 Parafia Chrystusa Króla Wszechświata w Piastowie
Stronę przygotował LukaszKlosinski.com