sdm_logo-2

Ojciec Święty trzykrotnie kliknął na tablecie, rejestrując się jako piewszy pielgrzym ŚDM Kraków 2016. W oknie papieskiej biblioteki towarzyszyło mu dwoje młodych ludzi w koszulkach ŚDM.
Drodzy bracia i siostry! Dziś zaczyna się rejestracja na XXXI Światowe Dni Młodzieży, które odbędą się w przyszłym roku w Polsce. Chciałem sam otworzyć rejestrację i właśnie za pomocą urządzenia elektronicznego zapisałem się jako pielgrzym. Światowe Dni Młodzieży obchodzone w Roku Miłosierdzia, będą, w pewnym sensie, jubileuszem młodzieży, wezwanej do refleksji o słowach: „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią” (Mt 5,7). Zapraszam młodzież całego świata do przeżycia tej pielgrzymki albo udając się do Krakowa, albo też uczestnicząc w tym wydarzeniu łaski w swoich wspólnotach” – powiedział papież.

Na rok przed ŚDM Kraków 2016 uruchomiono System Rejestracji Pielgrzymów i kandydatów na wolontariuszy.Każdy, kto chciałby zgłosić swoje uczestnictwo, powinien skontaktować się z Diecezjalnym Centrum przygotowań do ŚDM (http://kdm.org.pl/kdm) lub Episkopatem swojego kraju. To Diecezjalne Centra będą zakładać konto każdej grupie z diecezji i przekazywać dalsze instrukcje umożliwiające dopełnienie rejestracji.
Rejestracja umożliwi pielgrzymom dostęp do usług takich jak: zakwaterowanie, wyżywienie, transport czy ubezpieczenie na czas ŚDM w Krakowie. W ten sposób pielgrzymi partycypują w kosztach organizacyjnych ŚDM, wybierając odpowiedni rodzaj Pakietu Pielgrzyma. Każdy zarejestrowany pielgrzym otrzyma Plecak Pielgrzyma.

Większość pielgrzymów będzie przebywać w Polsce od 26 do 31 lipca 2016 roku. Część grup zagranicznych będzie uczestniczyć także w Dniach w Diecezjach od 20 lipca. Rejestracja na DwD nie odbywa się poprzez system rejestracyjnyi, lecz bezpośrednio poprzez kontakt z Diecezjalnym Centrum ŚDM w wybranej diecezji. Chęć przyjęcia pielgrzymów zgłosiło 40 diecezji.

To właśnie Papież Franciszek podczas Światowych Dni Młodzieży w Rio de Janeiro w 2013 roku ogłosił, że miejscem kolejnego spotkania będzie Kraków i już wtedy zaprosił młodzież do Polski. „Drodzy młodzi, jesteśmy umówieni na spotkanie w 2016 r. w Krakowie, w Polsce. Przez matczyne wstawiennictwo Maryi prośmy o światło Ducha Świętego na drogę, która nas poprowadzi ku temu nowemu etapowi radosnego świętowania wiary i miłości Chrystusa” powiedział wtedy Papież ku wielkiej radości młodzieży z Polski uczestniczącej we Mszy Świętej Posłania na plaży Copacabana.

oprac. Biuro Prasowe ŚDM Kraków 2016

© 2014 Parafia Chrystusa Króla Wszechświata w Piastowie
Stronę przygotował LukaszKlosinski.com