Dwunasta Niedziela zwykła

 • W ubiegłym tygodniu rozpoczęła się w naszej Archidiecezji peregrynacja Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w świętym Wizerunku Nawiedzenia. Miasto nasze było pierwszym, skąd Matka Jezusa wyruszyła nawiedzać wszystkie parafie i miejscowości. Z ogromną wdzięcznością pochylamy się przed Maryją dziękując za tak wielkie wyróżnienie i upraszając łask Jezusa dla nas wszystkich.Pragniemy podziękować tym wszystkim, którzy przez wiele wcześniejszych miesięcy trudzili się, by dni te były tak piękne i błogosławione: władzom samorządowym za zaangażowanie w organizację Mszy inauguracyjnej na stadionie, Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 4 i katechetom , Księżom Pallotynom, którzy głosili tygodniowe misje, wszystkim kapłanom wytrwale posługującym w konfesjonale, Służbie liturgicznej za piękną liturgię, szafarzom Komunii św., oprawie muzycznej, wszystkim grupom modlitewnym, dzieciom i młodzieży, osobom przygotowującym plakaty, banery, ulotki, dekorującym ulice i okna swoich domów, wszystkim Państwu za to, że tak licznie w tych dniach (dzień i noc) przy Maryi trwaliście.

  Podziękowaniem obejmujemy także wszystkich organizujących czwartkową uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, zwłaszcza zaangażowanych w prowadzenie procesji i budowę ołtarzy.

 • W tym tygodniu obchodzimy w liturgii:
  – we wtorek, 24 czerwca – uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela
  – w czwartek, 26 czerwca w dniu zakończenia dawnej oktawy Bożego Ciała po Mszy wieczornej odbędzie się tradycyjne pobłogosławienie wianków
  – w piątek, 27 czerwca – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to dzień modlitwy o świętość kapłanów; za odmówienie Aktu wynagrodzenia można uzyskać odpust zupełny. W tym dniu można spożywać potrawy mięsne.
  – w sobotę, 28 czerwca wspominamy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny.
 • Msza święta na zakończenie roku szkolnego odbędzie się w piątek o godz. 8.00. Serdecznie zapraszamy.
 • Przyszła niedziela, 29 czerwca jest uroczystością Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Osoby posługujące się dewocjonaliami pobłogosławionymi przez Ojca Świętego lub biskupa mogą uzyskać odpust zupełny pod warunkiem odmówienia wyznania wiary. Taca w przyszłą niedzielę przeznaczona jest w całym Kościele na konserwację Bazyliki św. Piotra na Watykanie oraz na działalność apostolską i charytatywną Stolicy Apostolskiej.
 • Nabożeństwa do Serca Pana Jezusa odprawiane są po Mszach świętych wieczornych.
 • Pielgrzymka do Częstochowy organizowana przez słuchaczy Radia Maryja odbędzie się 13 lipca. Zapisy w sklepiku parafialnym.
 • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W sklepiku można się zaopatrzyć w najnowsze wydania wielu czasopism, m.in. Niedzieli i Gościa niedzielnego. ( W Niedzieli z poprzedniego tygodnia zamieszczony jest artykuł o Nadzwyczajnych szafarzach Komunii św. posługujących w naszej parafii, egzemplarze te są jeszcze dostępne).
© 2014 Parafia Chrystusa Króla Wszechświata w Piastowie
Stronę przygotował LukaszKlosinski.com