Trwa  wizyta duszpasterska, zwana  kolędą,  rozpoczynamy ją:

dni powszednie od godz. 16.30
soboty od 9.00

Zgodnie z prawem kościelnym kapłan ma obowiązek poznawać i odwiedzać rodziny należące do wspólnoty parafialnej.

Szczegółowo objaśnia to 529 kanon Kodeksu prawa kanonicznego:

Pragnąc dobrze wypełnić funkcję pasterza, proboszcz powinien starać się poznawać wiernych powierzonych jego pieczy. Winien zatem nawiedzać rodziny, uczestnicząc w troskach wiernych, zwłaszcza w niepokojach i smutku, oraz umacniając ich w Panu, jak również – jeśli w czymś nie domagają – roztropnie ich korygując.

Na wizytę duszpasterską prosimy przygotować:

• Stół nakryty białym obrusem
  • Wodę święconą w naczyniu
  • Kropidło
  • Pismo święte
  • Krzyż
  • W przypadku dzieci- zeszyty do religii

Przypominamy, że jeżeli dom lub mieszkanie w którym Państwo przyjmują duszpasterza jest nowe, można poprosić kapłana o poświęcenie go.

PLAN KOLĘDY NA NADCHODZĄCY TYDZIEŃ

Poniedziałek, 12 lutego – ul. Kościuszki, Lisa Kuli, Piłsudskiego, Sowińskiego Wtorek, 13 lutego ul.  Okrzei, Prądzyńskiego, Sobieskiego, Żółkiewskiego i  Paderewskiego ( domy na odcinku od Żółkiewskiego )                                                                                                  Środa, 14 lutego – Środa Popielcowa – nie ma kolędy                                                            Czwartek, 15 lutego – ul. Bąki, Piasta, Rumiankowa, Słonecznikowa, Tęczowa
Piątek, 16 lutego  – Droga Krzyżowa – nie ma kolędy                                                   Sobota, 17  lutego – Konotopa

W następnym tygodniu zaś:

Poniedziałek, 19 lutego – ul. Kwiatów Polskich, Chabrowa, Kwitnąca ,Paderewskiego (domy na terenie Pruszkowa)

Wtorek, 20 lutego ul.  Wieniawskiego 22-30 segmenty
Środa, 21 lutego Osiedle EKO (Ogińskiego / Żbikowska)
Czwartek, 22 lutego – ul. Miernicza 36, 36a, 38
Piątek, 23 lutego Droga Krzyżowa – nie ma kolędy
Sobota, 24  lutegoKolęda dodatkowa (prosimy wszystkich, którzy nie mogli być w wyznaczonym terminie, a pragną przyjąć kapłana – o zgłaszanie w zakrystii bądź kancelarii)

Plan na najbliższe 2 tygodnie umieszczony jest w gablocie.

Serdecznie prosimy mieszkańców wspomnianych bloków o pomoc w rozwieszeniu informacji o kolędzie na klatkach schodowych naszych domów.