Trwa  wizyta duszpasterska, zwana  kolędą,  rozpoczynamy ją:

dni powszednie od godz. 16.30
soboty od 9.00

Zgodnie z prawem kościelnym kapłan ma obowiązek poznawać i odwiedzać rodziny należące do wspólnoty parafialnej.

Szczegółowo objaśnia to 529 kanon Kodeksu prawa kanonicznego:

Pragnąc dobrze wypełnić funkcję pasterza, proboszcz powinien starać się poznawać wiernych powierzonych jego pieczy. Winien zatem nawiedzać rodziny, uczestnicząc w troskach wiernych, zwłaszcza w niepokojach i smutku, oraz umacniając ich w Panu, jak również – jeśli w czymś nie domagają – roztropnie ich korygując.

Na wizytę duszpasterską prosimy przygotować:

• Stół nakryty białym obrusem
  • Wodę święconą w naczyniu
  • Kropidło
  • Pismo święte
  • Krzyż
  • W przypadku dzieci- zeszyty do religii

Przypominamy, że jeżeli dom lub mieszkanie w którym Państwo przyjmują duszpasterza jest nowe, można poprosić kapłana o poświęcenie go.

PLAN KOLĘDY NA NADCHODZĄCY TYDZIEŃ

Poniedziałek, 8 stycznia –Sowińskiego 21; Piasta 26.
Wtorek, 9 stycznia – ul. Skłodowskiej 27;  Żółkiewskiego 5.
Środa, 10 stycznia – ul. Skłodowskiej 35;  Sowińskiego 23.
Czwartek, 11 stycznia – ul. Skłodowskiej 29;  33;  39;  45;  47;  49.
Piątek, 12  stycznia – ul. Skłodowskiej 31;  37;  41;  43.
Sobota, 13  stycznia – ul. Barcewicza 1 (blok)  i domki: Barcewicza, Skrajna, Moniuszki.

Plan na najbliższe 2 tygodnie umieszczony jest w gablocie.

Serdecznie prosimy mieszkańców wspomnianych bloków o pomoc w rozwieszeniu informacji o kolędzie na klatkach schodowych naszych domów.