Peregrynacja obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w archidiecezji warszawskiej. Rozpoczęcie nawiedzenia, z udziałem Episkopatu Polski, odbyło się 15 czerwca w Piastowie.

To druga peregrynacja obrazu jasnogórskiego w archidiecezji warszawskiej, trzecia w samej Warszawie. Sama idea sporządzenia kopii Ikony Jasnogórskiej i jej pielgrzymowania po polskich parafiach powstała w czasie uwięzienia kard. Stefana Wyszyńskiego. W 1957 roku nowo powstała Ikona Nawiedzenia została pobłogosławiona przez papieża Piusa XII, po czym nawiedziła Archikatedrę Warszawską. To tu rozpoczęła się ta pierwsza, historyczna peregrynacja.

Piastów nieprzypadkowo jest miejscem rozpoczęcia tegorocznej peregrynacji. Rada Miasta Piastowa specjalną uchwałą postanowiła oddać miasto i jego mieszkańców szczególnej opiece Matki Bożej Częstochowskiej. Sam akt oddania, z udziałem mieszkańców i polskich biskupów, odbędzie się właśnie w niedzielę, w dniu rozpoczęcia nawiedzenia.

Nawiedzenie obrazu Matki Bożej Częstochowskiej po parafiach i kościołach archidiecezji warszawskiej potrwa do 7 czerwca 2015 roku.


 

Fotorelację z uroczystości przygotował fotograf parafii Chrystusa Króla Wszechświata  w Piastowie – Łukasz Kłosiński

4 3 2 1

© 2014 Parafia Chrystusa Króla Wszechświata w Piastowie
Stronę przygotował LukaszKlosinski.com