VI NIEDZIELA WIELKANOCY
21 maja  2017

• Zapraszamy na nabożeństwa majowe ku czci NMP, które odprawiamy codziennie – w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, a w niedziele o 17.30.
  • Dzisiaj:
    – o godz. 19.00 – spotkanie grupy młodzieżowej
  • W tym tygodniu:
    – w środę  – obchodzić będziemy wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych
    – w czwartek – spotkaniu osób odpowiedzialnych z wszystkich wspólnot w sprawie procesji  Bożego  Ciała  po nabożeństwie majowym w zakrystii.
    – w piątek  – rozpoczęcie Nowenny do Ducha Świętego
    – Dzień Matki – z wdzięcznością myślimy o naszych Mamach, dla  żyjących upraszamy w modlitwie dar Bożego błogosławieństwa i zdrowia, a dla zmarłych niebo
    – spotkanie grupy biblijnej o godz. 19.30
  • W sobotę 27 maja zapraszamy wszystkie rodziny na parafialny festyn – Dzień Dziecka BożegoPo Mszy św. , która rozpocznie się o godz. 11.00 będziemy się bawić całe popołudnie. Obok zabaw, gier sportowych i turniejów z nagrodami, odbędzie się również finał loterii – do wygrania m.in. rower oraz zabawki. Dochód z loterii będzie przeznaczony na organizację Dnia Dziecka Bożego oraz rekolekcje i wyjazdy wakacyjne dzieci i młodzieży z parafii. Organizatorem festynu jest Stowarzyszenie MOŻESZ i wspólnoty parafialne. Będziemy bardzo wdzięczni wszystkim, którzy zechcą wesprzeć to dzieło. Wielu z nas pracuje w firmach, które dysponują rozmaitymi gadżetami, fantami i drobiazgami, które mogą ucieszyć najmłodszych. Prosimy także o wypiek ciast domowych do kawiarenki. Osoby gotowe wspomóc materialnie lub rzeczowo nasz festyn prosimy o pozostawienie informacji z numerem telefonu w kancelarii. I oczywiście modlimy się o pogodę!
  • W przyszłą niedzielę, w uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, 28 maja podczas Mszy św. o godz. 11.30 odbędzie się w naszej parafii druga tura uroczystości Pierwszokomunijnych. To ważny czas dla naszych rodzin, mający przede wszystkim charakter religijny, dołóżmy zatem starań, aby z tego dnia wyeliminować wszystko co jest mało istotne. Spowiedź dzieci i ich rodziców:  w  sobotę, 27 maja o ustalonych godzinach.

Msze pierwszokomunijne gromadzą rodziny, bliskich i gości naszych dzieci; często są to osoby przyjezdne, serdecznie prosimy zatem wszystkich (o ile to możliwe),                            by  w przyszłą niedzielę wybrać udział we Mszy św. o innej porze niż o godz. 11.30.

• Zachęcamy do lektury prasy i książek religijnych – ich bogaty wybór znajduje się w naszym sklepiku.
  • W ostatnim czasie odeszła od nas do wieczności: śp. Janina  Minkiewicz.
  • W pokornej modlitwie polecajmy ją miłosiernemu Panu Bogu: Wieczny odpoczynek, racz jej dać, Panie…