DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA ZWYKŁA

16 września 2018

1. W tym tygodniu obchodzić będziemy w liturgii:
  2. – w poniedziałek – wspomnienie św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, biskupa

– we wtorek – święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski oraz dzieci i młodzieży

– w piątek – święto św. Mateusza, Apostoła.

1. W najbliższy poniedziałek wspólnota ministrancka rozpoczyna nowy rok formacji. Na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy kandydatów, ministrantów, lektorów oraz ich rodziców. Po Eucharystii zebranie z rodzicami.
  1. Rozpoczynamy zapisy na kurs przygotowujący do przyjęcia sakramentu bierzmowania w przyszłym roku. Prosimy młodzież klas VIII szkoły podstawowej oraz III gimnazjalnych, jak również osoby starsze, które jeszcze nie przyjęły tego sakramentu o zgłaszanie się w zakrystii bądź kancelarii.
  1. W następną niedzielę, 23 września, ofiary składane na tacę stanowić będą tzw. zbiórkę gospodarczą przeznaczoną na najbardziej pilne potrzeby naszej wspólnoty.
  1. Ministranci pragną gorąco podziękować za ofiary składane w zeszłym roku podczas rozprowadzania stroików bożonarodzeniowych, kredy i wody święconej. Środki te zostały przeznaczone na nagrody dla najgorliwszych ministrantów oraz na wakacyjny obóz, który spędzili w Pieninach. Zdjęcia z tego wyjazdu można obejrzeć wychodząc z kościoła przy konfesjonale przy szklanych drzwiach.
  1. Jest już dostępna nowa księga intencji mszalnych na rok 2019. Wszystkim Państwu, którym zależy na konkretnym terminie (rocznica chrztu, ślubu, śmierci), czy też na mszach św. gregoriańskich, zapraszamy do wcześniejszej rezerwacji. Jednocześnie przypominamy, iż Msze niedzielne o godz. 10.00 odprawiane są w intencjach zbiorowych, istnieje zatem zawsze możliwość dołączenia do niej swoich próśb.
  1. Dzisiejsza niedziela jest obchodzona jako Dzień Środków Społecznego Oddziaływania – z troską zatem pochylamy się nad pracą ludzi mediów i prosimy o rzetelność
    i odpowiedzialność w przekazywaniu wiadomości i komentowaniu rzeczywistości. Jednocześnie zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W kiosku parafialnym każdy z nas niezależnie od wieku może, i powinien, znaleźć właściwą dla siebie lekturę. Często jest to dobry pomysł na drobny upominek dla kogoś bliskiego.

W naszej parafii można nabyć następujące czasopisma:

2. Dla osób dorosłych: Niedziela, Gość niedzielny, Źródło, Różaniec, Egzorcysta, Cuda i łaski, Arka, Głos Ojca Pio, Rycerz niepokalanej, Znak Pokoju, Moja Rodzina, W naszej Rodzinie, Któż jak Bóg, Wychowawca, List, Miłujcie się.

Dla dzieci: Anioł Stróż, Mały Gość, Ola i Jaś, Promyczek, Dominik (dla dzieci pierwszokomunijnych).