DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA ZWYKŁA
13 października 2019

1. Dzisiaj na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy młodzież rozpoczynającą przygotowanie do bierzmowania wraz z ich rodzicami . Po jej zakończeniu odbędzie się w kaplicy spotkanie z rodzicami.
  1. W piątek o godz. 19.30 zachęcamy do udziału w otwartym spotkaniu z Bożym Słowem (salka).
  1. Z radością pragniemy poinformować iż w sobotę, 19 października w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie o godz. 10.00 ksiądz kardynał Kazimierz Nycz dokona uroczystej promocji lektorskiej w naszej Archidiecezji. W gronie nowych lektorów jest 4 naszych kandydatów: Kamil Meller, Michał Godlewski, Adam Krzynówek i Grzegorz Steinhagen. Już teraz im gratulujemy i zapraszamy wszystkich na uroczystość.
  1. W tym tygodniu wspominać będziemy w liturgii:
  2. – we wtorek – św. Teresę z Avila, dziewicę i doktora Kościoła

– w środę– św. Jadwigę Śląską (po wieczornej Mszy i po różańcu możliwość uczenia relikwii św. Jana Pawła II

– w czwartek – św. Ignacego Antiocheńskiego

– w piątek – św. Łukasza, Ewangelistę (to dzień patronalny pracowników służby zdrowia) –

– w sobotę – bł. Ks. Jerzego Popiełuszkę (po Mszy porannej oraz wieczornej i po różańcu możliwość uczczenia relikwii Męczennika)

1. W następną niedzielę, Niedzielę Misyjną, 20 października:
  2. – o godz. 15.30 – zapraszamy na katechezę kandydatów do bierzmowania

– o godz. 19.15 zachecamy do wspólnego Uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem

– taca przeznaczona będzie na potrzeby misji

– puszka na rodzinę w Aleppo w ramach programu Caritas Rodzina – rodzinie

1. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych, które odprawiane są codziennie: w dni powszednie po Mszy wieczornej, a w niedziele o godz. 17.30.
    Dodatkowo różaniec dla dzieci we wtorki i czwartki o godz. 17.15.
  1. Wśród grup modlitewnych działających w naszej Parafii pragniemy wspomnieć dzisiaj o rodzicach modlących się systematycznie za swoje dzieci na różańcu. Tworzą oni Róże różańcowe – pierwsza jest pełna, w drugiej brakuje nowych rodziców – zachęcamy gorąco, by włączyć się w ich modlitwę. Okazją może być udział w nabożeństwie różańcowym prowadzącym przez rodziców w czwartek, 17 października o godz. 18.30.
  1. Przy wyjściu z kościoła na ławkach wyłożone są specjalne kartki na których można napisać imiona naszych zmarłych, których wspominać będziemy przez cały rok w wypominkach. Wypominki odmawiane będą w każdą niedzielę przed Mszą św. o godz. 10.00 (czyli o 9.40). Kartki te składamy na ręce księży w zakrystii bądź kancelarii.
  1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej dostępnej w naszym sklepiku – w niej wiele ciekawych artykułów dotyczących współczesnych zagadnień religijnych i społecznych.
  1. Zwracamy się z prośbą do tych spośród Państwa, którzy w tym roku zamieszkali na terenie naszej parafii w nowo wybudowanych blokach i domkach jednorodzinnych o kontakt w kancelarii lub po Mszy świętej w zakrystii. Pragniemy uaktualnić spis ulic, domów i bloków przed tegoroczną wizytą duszpasterską – kolędą.
  1. W ostatnim czasie odeszła od nas do wieczności śp. Elżbieta KRAWCZYK. W serdecznej modlitwie polecajmy ją dobremu Bogu: Wieczny odpoczynek…
  1. Dziś Dzień Papieski – zgodnie z wolą Episkopatu przed kościołem można złożyć do puszki ofiarę na rzecz stypendystów Fundacji Dzieła Nowego Tysiąclecia.