TRZYDZIESTA DRUGA NIEDZIELA ZWYKŁA
12  listopada   2017

• W tym tygodniu wspominać będziemy w liturgii:
    – w czwartek – NMP Ostrobramską, Matkę Miłosierdzia, w tym też dniu, jak każdego 16. – go dnia miesiąca modlić się będziemy także przyzywając wstawiennictwa św. Jana Pawła II.
    – w piątek – św. Elżbietę Węgierską, zakonnicę
    – w sobotę – bł. Karolinę Kózkównę, dziewicę i męczennicę
  • W następną niedzielę zapraszamy na spotkanie i na Mszę św. rodziców i dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii św.                     z klas ; IIId,  IIIe,  IIIf.    Początek o godz. 15.00
  • Przy wyjściu z kościoła wyłożone są specjalne kartki na których można napisać imiona naszych zmarłych, których wspominać będziemy przez cały rok  w wypominkach.  Kartki te składać możemy do końca listopada na ręce księży w zakrystii bądź kancelarii.
  • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, w niej wiele ciekawych artykułów dotyczących współczesnych zagadnień religijnych i społecznych.
  • W kiosku parafialnym można złożyć swój podpis pod petycją domagającą się zmiany prawa aborcyjnego ze względu na możliwą chorobę bądź niepełnosprawność dziecka poczętego.
  • W ostatnim czasie odszedł od nas do wieczności śp. Ryszard Łosiak. W pokornej modlitwie polecajmy go dobremu Bogu: Wieczny odpoczynek…
  • Od 9 lat zgodnie każda druga niedziela listopada jest Dniem Solidarności z Kościołem Prześladowanym, w tym roku jest to obecna niedziela , którą obchodzimy  pod hasłem: Ocalmy chrześcijan na Bliskim Wschodzie.  Przed kościołem zbierane są  ofiary  do puszek.