II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
17 MARCA 2019

1. Dzisiaj o godz. 19.15 zachęcamy do wspólnego Uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem.
  1. Zapraszamy na nabożeństwa ku czci Męki Pańskiej:
  2. – Droga Krzyżowa – odprawiamy w piątki: dla dzieci o godz. 17.15 oraz po Mszy wieczornej dla młodzieży i osób dorosłych (ok. 18.30)

– Gorzkie Żale, wraz z kazaniem pasyjnym celebrujemy w niedziele o godz. 17.15.

1. We wtorek, 19 marca, obchodzić będziemy uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Wszystkich, którym patronuje św. Józef polecamy łaskawości Pana Boga.
  1. W czwartek, 21 marca, zapraszamy wszystkich odpowiedzialnych za poszczególne wspólnoty i grupy działające w Parafii (dziecięce, młodzieżowe, osób dorosłych) na spotkanie. Początek o godz. 19.00.
  1. W piątek zapraszamy na spotkanie ze Bożym Słowem (salka, godz. 19.30).
  1. Rekolekcje wielkopostne rozpoczną się w IV Niedzielę Wielkiego Postu, 31 marca. Szczegółowy plan zostanie podany w późniejszym terminie.
  1. Zapraszamy na nieszpory w czasie których członkowie I wspólnoty drogi neokatechumenalnej złożą wyznanie wiary. Odbędą się one w obecnym i przyszłym tygodniu – we wtorki o godz. 19.00 i piątki po wieczornej Drodze Krzyżowej. Szczegóły na plakacie przed wejściem do kościoła.
  1. W przyszłą niedzielę:
  2. – o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie grupy młodzieżowej

– o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie parafialnej grupy teatralnej

– ofiary składane na tacę to zbiórka gospodarcza

– wesprzeć można będzie rodzinę z Aleppo, w ramach programu Caritas: Rodzina-rodzinie.

1. Osoby zainteresowane udziałem w pielgrzymce do Loretto i Sokółki (sobota, 6 kwietnia) proszone są o zgłoszenie się w kiosku parafialnym w dniu dzisiejszym (od ilości uczestników zależy wielkość zamawianego wcześniej autokaru).
  1. W ogrodzie parafialnym postawiony jest krzyż, będący świadkiem ważnych wydarzeń w życiu naszej wspólnoty – początku budowy i odbywanych misji w ubiegłych latach. Jego drewnianej konstrukcji nie oszczędził upływający czas. Pojawiły się najpierw małe szczeliny, a potem głębokie pęknięcia, w których zanieczyszczenia, woda, mróz i lód oraz ostatnie wichury dokonały dalszych uszkodzeń. Najgorsze okazało się zbutwienie wewnętrznych warstw drewna, które doprowadziło do zniszczenia struktury materiału i prawie odpadnięcia jednego z ramion krzyża. Wewnątrz drewno zamieniło się w próchnicę, która wydaje się uczyniła bezcelową próbę jego konserwacji. Najprawdopodobniej za kilka lat, pomimo prób naprawy doszłoby do całkowitego zniszczenia. To spowodowało konieczność jego demontażu (istniała obawa przed zranieniem osób przebywających w pobliżu). W naszych warunkach klimatycznych całkowity rozkład drewna trwa kilkanaście lat i w tak zaawansowanym stadium można go już jedynie spowolnić. Jedyną rozsądną decyzją wydaje się wykonanie nowego krzyża misyjnego, który mógłby kontynuować piękną tradycję i przechować pamięć odbytych w naszej parafii Misji Świętych. Dalsze informacje podane zostaną w późniejszym terminie.
  1. Niedziela dzisiejsza, jest dniem solidarności z misjonarzami. Księża Biskupi kierują do nas swoje słowo.
    Umiłowani w Chrystusie Panu, Bracia i Siostry!
    W Kościele w Polsce obchodzimy w II niedzielę wielkopostną „Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami”. Modlitwą, cierpieniem w intencji misji oraz ofiarami wyrażamy braterską solidarność z 2004 naszymi misjonarkami i misjonarzami, którzy głoszą Ewangelię i dają świadectwo miłości Boga i bliźniego w 99 krajach misyjnych.(…) Dziś mamy zatem sposobność, by modlitwą i darem serca wesprzeć Kościół w krajach misyjnych. Dlatego ofiary zbierane do puszek są przeznaczone na finansowanie projektów misyjnych za pośrednictwem Dzieła Pomocy „Ad Gentes” Komisji Episkopatu Polski ds. Misji. (…)Dzięki naszemu wsparciu duchowemu i ofiarności polscy misjonarze głoszą Ewangelię o zbawieniu na wszystkich kontynentach. Budują kościoły, kaplice i sale katechetyczne, w których rozbrzmiewa słowo Boże i modlitwa. Formują katechistów, prowadzą szkoły, bursy, świetlice dla dzieci. Prowadzą liczne ośrodki zdrowia i szpitale. Pomagają potrzebującym wsparcia duchowego i materialnego, karmią głodnych, leczą chorych, podtrzymują na duchu tych, którzy cierpią z powodu nędzy i wykluczenia społecznego. Ich wieloraka służba ubogim i cierpiącym jest możliwa dzięki naszej hojności. W imieniu misjonarek i misjonarzy serdecznie dziękuję za pamięć, pomoc i zaangażowanie misyjne, tak duszpasterzom, jak i wiernym świeckim w Polsce. Wszystkim, którzy wspierają misje z serca błogosławię. Bp Jerzy Mazur, Przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Misji

Przy wyjściu z kościoła złożyć możemy do puszki ofiary, które są przeznaczone na wsparcie dzieł misyjnych w Kościele polskim.

1. Zachęcamy do częstszej lektury prasy i książek religijnych dostępnych w naszym sklepiku.
  1. W ostatnim czasie odszedł od nas do wieczności śp. Bogdan GUTOWSKI. W serdecznej modlitwie polecajmy go dobremu Bogu: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…