V NIEDZIELA WIELKANOCY
19 maja 2019

1. W dniu dzisiejszym odbędzie się w naszej parafii uroczystość I Komunii św. Podczas Mszy św. o godz. 11.30 dzieci klas trzecich po raz pierwszy przyjmą Jezusa pod osłoną chleba. Przez cały tydzień, zwany białym dzieci wraz z rodzicami brać będą udział w wieczornej Eucharystii i nabożeństwie majowym.Udadzą się także w pielgrzymce dziękczynnej do sanktuarium w Niepokalanowie.
  1. Dzieci, które w ubiegłym roku po raz pierwszy przyjęły Eucharystię, obchodzić będą rocznicę tego wydarzenia w niedzielę 2 czerwca podczas Mszy św. o godz. 13.00.
  1. Nabożeństwa majowe ku czci NMP odprawiamy codziennie – w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, a w niedziele o 17.30.
  1. W piątek o godz. 19.30 zapraszamy na spotkanie biblijne (salka katechetyczna).
  1. W sobotę 25 maja zapraszamy wszystkie rodziny na parafialny festyn – Dzień Dziecka Bożego. Po Mszy św., która rozpocznie się o godz. 11.00 będziemy się bawić całe popołudnie. Obok zabaw, gier sportowych i turniejów z nagrodami, odbędzie się również finał loterii – do wygrania m.in. rower oraz zabawki. Dochód z loterii będzie przeznaczony na organizację Dnia Dziecka Bożego oraz rekolekcje i wyjazdy wakacyjne dzieci i młodzieży z parafii. Organizatorem festynu jest Stowarzyszenie MOŻESZ i wspólnoty parafialne. Prosimy także o wypiek ciast domowych do kawiarenki. Osoby gotowe wspomóc materialnie lub rzeczowo nasz festyn prosimy o pozostawienie informacji z numerem telefonu w kancelarii. I oczywiście modlimy się o pogodę!
  1. W przyszłą niedzielę:
  2. -ofiary składane na tacę stanowić będą zbiórkę gospodarczą przeznaczoną na potrzeby naszej wspólnoty

-o godz. 15.30 zapraszamy na katechezę młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania

-obchodzić będziemy Dzień Matki – z wdzięcznością myślimy o naszych Mamach, dla żyjących upraszamy w modlitwie dar Bożego błogosławieństwa i zdrowia, a dla zmarłych niebo

1. Zachęcamy do lektury prasy i książek religijnych, zwłaszcza tych, które dostępne są na bieżąco w naszym sklepiku.
  1. Przy wyjściu z kościoła można wesprzeć ofiarą do puszki rodzinę Eliasa Ahrasa ze zniszczonego Aleppo w Syrii, którą opiekuje się nasza Parafia. To nasza majowa zbiórka dla nich.