II NIEDZIELA ZWYKŁA
21 STYCZNIA 2019

1. Dzisiaj po Mszy św. wieczornej serdecznie zapraszamy na koncert Kameralnego Chóru Powidoki, który działa przy Miejskim Ośrodku Kultury w Piastowie. Chór wykona dla nas kolędy, piosenki świąteczne i pieśni noworoczne pochodzące z tradycji różnych narodów. Tego wieczoru wystąpi również piastowski pianista – Michał Włoszczuk.
  1. W tym tygodniu obchodzić będziemy w liturgii:
  2. – w poniedziałek – wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy

– w czwartek – wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła

– w piątek – święto Nawrócenia św. Pawła, apostoła

– w sobotę – wspomnienie św. biskupów Tymoteusza i Tytusa

1. W piątek o godz. 19.30 zapraszamy na spotkanie z Bożym Słowem (salka)
  1. W tym tygodniu obchodzić będziemy Dzień Babci i Dzień Dziadka. Jest to dla nas okazja, by z miłością i wdzięcznością pomyśleć i pomodlić się za nich. Dla wszystkich żyjących upraszamy wielu Bożych łask, zmarłych zaś polecamy Bożemu Miłosierdziu. W przyszłą niedzielę, 27 stycznia zapraszamy wszystkie Babcie i Dziadków wraz z wnukami na wspólną modlitwę podczas Mszy św. o godz. 11.30. Prosimy aby wnukowie przynieśli prezent (laurkę, list).
  1. W następną niedzielę,27.01, po Mszy św. wieczornej zapraszamy do wspólnego Uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem.
  1. Trwa wizyta duszpasterska, zwana kolędą. Dziękujemy Państwu za miłe przyjęcie nas w ubiegłym tygodniu i za złożone ofiary. W tym tygodniu kolęda rozpocznie się w dni powszednie od godz. 16.30, zaś w soboty od 10.00, według poniższego planu. Podczas ferii zimowych szkolnych (28.01.–10.02) nie będzie kolędy, zostanie ona wznowiona od dnia 11 lutego.Serdecznie prosimy mieszkańców wspomnianych bloków o pomoc w rozwieszeniu informacji o kolędzie na klatkach schodowych naszych domów.
  2. – Poniedziałek, 21 stycznia – ul. Łukasińskiego 23; Ogińskiego 26

– Wtorek, 22 stycznia – ul. Łukasińskiego 33; Ogińskiego 28

– Środa, 23 stycznia – ul. Łukasińskiego 24, 27, 35, 38

– Czwartek, 24 stycznia – ul. Żbikowska 22, 26

– Piątek, 25 stycznia – ul. Łukasińskiego 31

– Sobota, 26 stycznia – ul. Żbikowska 24, 28, 30

– Poniedziałek, 11 lutego – ul. Maczka 1, 3; Pułaskiego 21

– Wtorek, 12 lutego – ul. Pułaskiego 22

– Środa, 13 lutego – ul. Paderewskiego 21, 24, 26.

1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W sklepiku można zaopatrzyć się w książki oraz bieżące tygodniki religijne.
  1. Są jeszcze wolne intencje mszalne w styczniu i lutym, oraz terminy Mszy św. gregoriańskich. Informacje w zakrystii lub kancelarii.
  1. Piastowski Klub Honorowych Dawców Krwi organizuje Akcję Krwiodawstwa, która odbędzie się w najbliższą sobotę 26 stycznia 2019r. w godzinach od 9 do 13.00 (rejestracja do 12.30). Ambulans oczekiwał będzie na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy Al. Tysiąclecia 1.
  1. W niedzielę, 27 stycznia od godz. 14.00 w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie odbędzie się spotkanie młodych „Panama w Warszawie” w łączności ze Światowymi Dniami Młodzieży. Będzie to okazja do wspólnej modlitwy z Papieżem Franciszkiem i młodzieżą obecną w tych dniach w Panamie. Zapraszamy serdecznie.
  1. Caritas Polska dziękując naszej Parafii za dotychczasowe wierne wspomaganie konkretnych rodzin z całkowicie zniszczonego Aleppo przydzieliła na kolejne 6 miesięcy nową rodzinę. Elias Ahras i jego żona Dolly mieszkają w Aleppo z dwoma synami: Georges ma 23 lata, a Michail 16. Musieli uciekać ze swojego domu do innej dzielnicy miasta z powodu walk i bombardowań. Potrzebują wsparcia, aby opłacić wynajem mieszkania i wykupić dostęp do prądu z generatorów, który sukcesywnie drożeje w związku z przedłużającą się wojną. Wynajem mieszkania i prąd na 1 żarówkę oraz skorzystanie z pralki kosztuje połowę tego, co udaje im się zarobić. Rodzina ta w poprzednim roku raz taką pomoc już otrzymywała. Przy wyjściu z kościoła można tę rodzinę wspomóc ofiarą do puszki. Za nią składamy serdeczne podziękowanie.
  1. W ostatnim czasie odeszli od nas do wieczności: śp. Dariusz Darnikiewicz i śp. Andrzej Drabik. W pokornej modlitwie polecajmy ich Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…