DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA ZWYKŁA
10  września   2017

• Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 11.30  pobłogosławione zostaną tornistry i podręczniki dzieci rozpoczynających naukę w szkole (klasy pierwsze). Zapraszamy ich serdecznie  wraz z rodzicami. Po Mszy św. specjalne indywidualne błogosławieństwo.
  • Rozpoczynamy zapisy na kurs przygotowujący do przyjęcia sakramentu bierzmowania w przyszłym roku. Prosimy młodzież klas III gimnazjalnych, jak również osoby starsze, które jeszcze nie przyjęły tego sakramentu o zgłaszanie się w zakrystii bądź kancelarii.
  • W tym tygodniu obchodzić będziemy w liturgii:

– we środę – wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła

– w czwartek – święto Podwyższenia Krzyża świętego

– w piątek –  wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej

– w sobotę – wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa. W tym też dniu, jak każdego 16- go dnia miesiąca, podczas Mszy św. wieczornej modlić się będziemy przyzywając wstawiennictwa św. Jana Pawła II –  po jej zakończeniu możliwość uczczenia relikwii krwi świętego Papieża.

• W przyszłą niedzielę wspomagać będziemy ofiarą do puszki rodzinę z Aleppo w ramach programu Caritas  : Rodzina – rodzinie.
  • Rada Rodziców oraz Dyrekcja Szkoły Podstawowej Nr 4 w Piastowie serdecznie zapraszają na Festyn Rodzinny, który odbędzie się w sobotę 16 września w szkole przy ul. Żbikowskiej 25.

Poza licznymi atrakcjami przygotowanymi przez organizatorów będzie również przeprowadzona zbiórka krwi, której organizatorem jest Piastowski Klub Krwiodawców. Ambulans oczekiwał będzie w godzinach od 9 do 12.30

• Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież do chwalenia Pana Boga śpiewem, poprzez włączenie się w śpiew w scholi, na Mszy świętej, o godz. 11:30. Próby w niedziele przed Mszą – o godz. 10:45 w salce na dole.
  • Zapraszamy uczniów:  od 4 klasy szkoły podstawowej, na formacyjne spotkania Dzieci Bożych –  w soboty o godz. 11:30 w salce katechetycznej.
  • Zachęcamy też chłopców do wstąpienia do grona ministrantów – spotkania w soboty o godz. 9.00.
  • Jest już dostępna nowa księga intencji mszalnych na rok 2018. Wszystkim Państwu, którym zależy na konkretnym terminie (rocznica chrztu, ślubu, śmierci) , czy też na mszach św. gregoriańskich zapraszamy do wcześniejszej rezerwacji. Jednocześnie przypominamy, iż  Msze niedzielne o godz. 10.00 odprawiane są w intencjach zbiorowych, istnieje zatem zawsze możliwość dołączenia do niej swoich próśb.
  • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, dostępnej w naszym sklepiku;  w niej wiele ciekawych artykułów dotyczących współczesnych zagadnień religijnych i społecznych. Warto zachęcić do zapoznania się z czasopismami kierowanymi dla dzieci: można zaprenumerować miesięcznik  Dominik idzie do I Komunii Świętej (w każdym wydaniu  są obecne treści katechetyczne, artykuły o tematyce edukacyjnej, płyty CD, wkładki z tekstami modlitw i specjalny dodatek dla rodziców). Innym czasopismem jest Mały Gość – do obecnego dołączono audiobook z Quo vadis.