UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO
20 maja 2018

  1. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i pomoc przy obchodach wczorajszego adoracyjnego czuwania przed Zesłaniem Ducha Świętego, jak i uroczystości pierwszokomunijnych.
  2. Zapraszamy wszystkich chłopców, którzy w tym roku przyjęli Pierwszą Komunię Świętą (oraz starszych) do dołączenia do służby liturgicznej naszej parafii. Zapisać można się po każdej Mszy świętej w zakrystii. Kolejne spotkanie dla nowych kandydatów odbędzie się w sobotę, 26 maja, o godz. 9.30.
  3. Jednocześnie kierujemy także zaproszenie dla dziewcząt i chłopców do Oazy Dzieci Bożych oraz scholi dziecięcej. Wszystkich chętnych prosimy o zgłoszenie w zakrystii bądź kancelarii.
  4. Niedziela dzisiejsza kończy okres wielkanocny. Przypominamy o obowiązku przyjęcia komunii świętej wielkanocnej.
  5. Zapraszamy na nabożeństwa majowe ku czci NMP, które odprawiamy codziennie – w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, a w niedziele o 17.30.
  6. W tym tygodniu obchodzić będziemy w liturgii:
 • w poniedziałek święto NMP Matki Kościoła;
 • w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana (Dzień Modlitw za kościół w Chinach);
 • w sobotę wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera.
  • 7. W sobotę, 26 maja, w Dzień Matki, zapraszamy wszystkie rodziny na parafialny festyn – Dzień Dziecka Bożego. Po Mszy św., która rozpocznie się o godz. 11.00, będziemy się bawić całe popołudnie. Obok zabaw, gier sportowych i turniejów z nagrodami, odbędzie się również finał loterii – do wygrania m.in. rower oraz zabawki. Dochód z loterii będzie przeznaczony na organizację tego dnia oraz rekolekcje i wyjazdy wakacyjne dzieci i młodzieży z parafii. Organizatorem festynu jest Stowarzyszenie MOŻESZ i wspólnoty parafialne. Prosimy także o wypiek ciast domowych do kawiarenki. Osoby gotowe wspomóc materialnie lub rzeczowo nasz festyn prosimy o pozostawienie informacji z numerem telefonu w naszej kancelarii. I oczywiście modlimy się o dobrą pogodę!
   8. W przyszłą niedzielę, będącą uroczystością Trójcy Przenajświętszej:
 • można będzie wesprzeć ofiarą do puszki rodzinę z Aleppo w ramach programu Caritas „Rodzina rodzinie”;
 • po Mszy św. wieczornej (ok. godz. 19) zapraszamy serdecznie na recital fortepianowy w wykonaniu naszego lektora i studenta Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina, Jakuba Włoszczuka. W jego wykonaniu usłyszymy utwory między innymi Jana Sebastiana Bacha, Wolfganga Amadeusza Mozarta oraz Fryderyka Chopina.
  • 9. Zachęcamy do lektury prasy religijnej. W sklepiku można się zaopatrzyć w najnowsze wydania wielu czasopism, m.in. „Niedzieli” czy „Gościa Niedzielnego”.