DRUGA NIEDZIELA ADWENTU
8 grudnia 2019 r.

1. W dniu dzisiejszym:
  2. – podczas Mszy św. o godz. 11.30 gościć będziemy wśród nas św. Mikołaja

– o godz. 15.30 odbędzie się Msza św. dla rodziców i dzieci klas trzecich (komunijnych)

– po wieczornej Eucharystii zapraszamy na spotkanie młodzież licealną, studiującą i pracującą (salka)

1. Uroczysta adwentowa Msza św. ku czci Najświętszej Maryi Panny – zwana Roratnią – odprawiana jest codziennie (poza niedzielami i uroczystościami) o godz. 7.00. Zachęcamy wszystkich do licznego w niej udziału. Dzieci przynoszą ze sobą lampiony.
  1. W tym tygodniu odbędą się:
  2. – w środę o godz. 19.00 spotkanie rodziców dzieci klas komunijnych

– w piątek o godz. 19.30 otwarte spotkania z Bożym Słowem – w sobotę o godz. 19.00 opłatek ministrancki (gościnnie w Szkole Podstawowej nr 4)

1. W przyszłą niedzielę, 15 grudnia:
  2. – rozpoczną się rekolekcje adwentowe i trwać będą do środy, 18 grudnia włącznie. Poprowadzi je ks. dr Krzysztof Kozioł, proboszcz i kustosz sanktuarium maryjnego w Zielenicach.

– po Mszy św. wieczornej zapraszamy do wspólnego Uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem.

1. Trwa wizyta duszpasterska – kolęda. Nawiedzamy mieszkańców bloków: w dni powszednie od godz. 16.30 zaś w soboty od 10.00. Przygotowany dom, świeca, woda święcona, Pismo św. oraz otwarte drzwi to widoczny znak życzliwości i wiary domowników. W tym roku wspomagają nas znani z posługi w ubiegłych latach kapłani przeważnie ze Zgromadzenia Misjonarzy Krwi Chrystusa. Dziękujemy za miłe przyjęcie nas w ubiegłym tygodniu i za złożone ofiary. W tym tygodniu program będzie następujący:
  2. Poniedziałek, 9 grudnia – ul. ul. Paderewskiego 21, 26; Pułaskiego 21, 22.

Wtorek, 10 grudnia – ul. Korczaka 8; Miernicza 36, 36a, 38, 40, 41; Tuwima 18, 20, 22, 24, 26

Środa, 11 grudnia – ul. Ogińskiego 22, Studzienna 8, 10, 12, 14, 16

Czwartek, 12 grudnia – ul. Ogińskiego 14, 20, ; Studzienna 35, 39

Piątek, 13 grudnia – ul. Ogińskiego 18, 26, 28

Sobota, 14 grudnia – ul. Ogińskiego 16

Serdecznie prosimy mieszkańców wspomnianych bloków o pomoc w rozprowadzeniu karteczek informujących o kolędzie – są one do odebrania w zakrystii.

1. Podczas kolędy – czyli od tego tygodnia kancelaria parafialna czynna będzie w: poniedziałki, środy i w piątki.
  1. W sklepiku parafialnym, oprócz bieżących wydań wielu czasopism religijnych można nabyć także kalendarze religijne na rok 2020, karty świąteczne, akcesoria kolędowe, lampiony roratnie. Od dzisiaj można nabyć tam także poświęcone opłatki wigilijne. To wyjątkowy znak chleba, starajmy się nabywać je nie w miejscu przypadkowym. Dobrowolne ofiary składane przy tej okazji są także wsparciem dla jednego z zakonów kontemplacyjnych, w którym siostry trudniąc się ich wypiekiem zarabiają na swoje utrzymanie.
  1. W kruchcie:
  2. -po Mszach świętych ministranci rozprowadzają stroiki bożonarodzeniowe własnoręcznie wykonane przez swoich rodziców. Dochód zostanie przeznaczony między innymi na dofinansowanie obozu ministranckiego w Rewalu w 2020 roku. Stroiki nabyć będzie można również w pozostałe niedziele Adwentu.

-W ramach rozpoczętej akcji „Misja św. Mikołaja” (dary składane przed ołtarzem) można nabyć także bożonarodzeniowe świece Caritas Za pozyskane środki, razem ze Stowarzyszeniem Możesz, będziemy mogli, jak co roku, przygotować konkretne podarunki dla rodzin w potrzebie z naszej parafii i wesprzeć parafialny fundusz charytatywny oraz Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom Caritas Polskiej.

1. Obchodzimy dzisiaj XX Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Papież Franciszek zwracając się do nas tak mówił: Polecam wam to ważne dzieło i dziękuję wszystkim Polakom, którzy angażują się na rzecz sąsiadujących Kościołów, w duchu braterskiej miłości. Niech Bóg wam błogosławi! Przy wyjściu można złożyć ofiarę do puszki na ten cel.